تبلیغات
زندگی به سبک قرآن

زندگی به سبک قرآن
رفتار و کردار براساس آیات قرآن کریم

مصاحبه ای دیدنی وشنیدنی از یک نوجوان حافظ کل قرآن کریم

در یک خانواده موفق قرآنی

سلام

 

فارس: خودت را برای ما با توجه به قرآن معرفی کن؟
- با توجه به آیه «ان الله کان علیا کبیرا» نام من علی و با توجه به آیه «و انا لکم ناصح امین» نام خانوادگی من امینی است.
 
فارس: علی آقا چند سال داری؟
- «تسع آیات بینات» من 9 سال دارم.
 
فارس: از کی حفظ قرآن را شروع کردی؟
- «فی ستة ایام» از شش سالگی به حفظ قرآن کریم پرداختم.
 
فارس: ساکن کدام شهر هستید؟
- «قم فانذر» ساکن قم هستم.
 
فارس: آیا شما بازی هم می کنید؟
- «ارسله معنا غدا یرتع و یلعب» این آیه ماجرای حضرت یوسف(ع) را بیان می کند به ویژه آن قسمتی که برادران یوسف از پدرشان می‌خواهند برادر کوچک خود را برای بازی به صحرا ببرند و حضرت یعقوب(ع) هم که کاری را بی‌دلیل انجام نمی‌دهد، یوسف را برای بازی می فرستد. با تاسی به این آیه، هم من بازی می‌کنم.
 
فارس: کلاس چندم هستی؟
- «منها اربعه حرم» من کلاس چهارم هستم ضمن اینکه به برکت قرآن یک سال تحصیلی را به صورت جهشی گذرانده‌ام. من امتیاز خاصی نسبت به دیگر کودکان نداشته و استعدادم مافوق آنها نیست اما به کمک حفظ قرآن توانستم یک سال را جهشی خوانده و به کلاس چهارم قدم بگذارم.
 
فارس: چگونه به حفظ و تفسیر قرآن کریم علاقه‌مند شدی؟
- در کودکی پدر و مادرم به صورت مستقیم و غیرمستقیم حفظ قرآن را به وسیله آموزش سوره‌های کوچک به من آغاز کردند اما از شش سالگی حفظ قرآن را با جدیت دنبال کرده و اکنون توانستم با زحمات پدر و مادرم قرآن را حفظ کنم.

فارس: چه برنامه‌ای برای آینده خود داری؟
- بر اساس فرموده قرآن کریم و توصیه پیامبر اکرم(ص) بهترین انسان‌ها کسانی هستند که قرآن را فرا گرفته و به دیگران هم یاد دهند. من هم پس از گذراندن دوره یادگیری قرآن، سعی خواهم کرد آن را به دیگران آموزش بدهم.
 
فارس: از کدام سوره و آیه قرآن کریم بیشتر لذت می‌بری؟
- بیشترین لذت را از آیه 62 سوره «یونس» می برم که می‌فرماید: «برای اولیای خدا ترسی نیست و آنها ناراحت و غمگین نمی‌شوند» من از این آیه بهره زیادی بردم علاوه بر آن آیه 119 سوره «مائده» را نیز که در مورد صادقین است بسیار دوست داشته و به مفاهیم آن عمل می کنم.
 
فارس: قرآن کریم چقدر در پیشرفت تحصیلی موثر بوده است؟
- قرآن کریم تاثیر مستقیمی بر ذهن من داشته است بدین صورت که ذهن مرا باز کرده و سبب شده است یک سال تحصیلی را با معدل 20 آن هم به صورت جهشی بخوانم.
 
فارس: چه ارتباطی بین قرآن و اهل بیت(ع) می‌بینی؟
- قرآن و اهل بیت(ع) مکمل یکدیگرند و به اعتقاد من خواندن قرآن بدون توجه به اهل بیت(ع) و توسل به آنان کاربردی نخواهد داشت؛ بنابراین برای فهم بهتر مطالب قرآنی باید به مفسران آن و اهل بیت(ع) به عنوان مجسمه قرآن مراجعه کرد.
 
فارس:  قرآن کریم چه تاثیری در انس بیشتر شما با اهل بیت(ع) داشته است؟
- در آیات متعددی از کتاب مبین اشاره شده است که قرآن هشداردهنده است، بنابراین کتاب آسمانی ما به مثابه حجابی بین من و گناهان بوده و اهل بیت(ع) نیز برای من حکم طنابی را دارند که یک سر آن به قرآن وصل می‌شود. قرآن کریم و اهل بیت(ع) با هم هستند و من از طریق قرآن توانستم به ائمه اطهار(ع) رسیده و از آنها درس بگیرم. قرآن کریم ارتباط من را با خاندان عصمت و طهارت قوی‌تر و توسلات مرا به آن بزرگواران بیشتر کرده است و اگر این توسلات نبود قادر به تاثیرگذاری بر دیگران نبودم.
 
فارس: قرآن کریم در مورد حجاب و عفاف چه نظری دارد؟
- خداوند در آیه 31 سوره نور می فرماید «ای پیامبر به زنان مومنه بگو از چشم‌های خود مواظبت کرده و پاکدامنی خود را حفظ کنید و...» منظور از زینت علاوه بر موی زنان شامل زیورآلات و خلخال زن هم شامل می‌شود. این آیه می‌فرماید «در جامعه امروز زنان باید حیا و پاکدامنی خود را حفظ کنند و زینت خود را جز برای شوهران خود آشکار نکنند».
 
فارس: چه توصیه‌ای به هم‌سالان خود و سایر نوجوانان وجوانان داری؟
- قرآن کریم انسان‌ها را به استوارترین راه هدایت می‌کند و از آنجا که این کتاب آسمانی برای هدایت بشر نازل شده توصیه می‌کنم همه هم‌سالان من از سن کودکی و نوجوانی به آموزش آن پرداخته و با قرآن مانوس باشند چون در این صورت است که از منکرات دور می‌مانند و نتیجه اخروی آن هم این است که از شفاعت قرآن بهره‌مند خواهند شد.


[ سه شنبه 18 فروردین 1394 ] [ 07:37 ق.ظ ] [ مهدی تاجور ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

بسم الله الرحمن الرحیم
الم یعلم بان الله یری؟
عالم محضر خداست در محضر خدا چرا معصیت؟!
این آیه شریف سوره مبارکه علق کافی است برای خوب بودن و خوب ماندن ، البته شیاطین نیز بی کار نیستند و در پی ضربه زدن به این نفس مطمئنه هستند.....
یا حق
نویسندگان
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب